NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Цветни аспекти Фотоизложба „Гласове на природата“, посветена на климатичните промени, ще бъде открита на 19 август
5052
Цветни аспекти

Фотоизложба „Гласове на природата“, посветена на климатичните промени, ще бъде открита на 19 август

Еко фотоизложба „Гласове на природата“ представя истории на най-засегнатите от климатичните промени. Откриването е на 19 август в градина „Кристал“, съобщават организаторите от фондация „Екологичен манифест – МанЕко“. По думите им в рамките на събитието ще бъдат предоставени данни, които да повишат информираността на гражданите. Проектът „Гласове на природата“ има за цел да съчетае сферите на визуални изкуства, природоопазване и образование, за да привлече представители на глухата общност и гражданското общество в столицата, с които да работи за повишаване на качеството на живот и стимулиране  на прилагането на проекти за социални иновации с активното участие на гражданското общество, допълват организаторите

| 12 Август 2024, 17:20 ч.
Фотоизложба „Гласове на природата“, посветена на климатичните промени, ще бъде открита на 19 август
Фотоизложба „Гласове на природата“, посветена на климатичните промени, ще бъде открита на 19 август
Снимка © DFA

Еко фотоизложба „Гласове на природата“ представя истории на най-засегнатите от климатичните промени. Откриването е на 19 август в градина „Кристал“, съобщават организаторите от фондация „Екологичен манифест – МанЕко“.

Между станалата картина и нестаналата крачката е само една и трябва да я усети човек - кога е направена тази крачка. Това казва художникът Симеон Спиридонов през 1996 година в документалния филм на БНТ  „Следа към себе си“.

РОДЪТ

Художникът е роден на 20 август 1944 г. в Севлиево, където са евакуирани родителите му по време на Втората световна война. Правнук е на видния възрожденец Христо Спиридонов - първи кмет на Севлиево след Освобождението, депутат във Великото Народно събрание. Главната улица на град Севлиево носи името на Христо Спиридонов.

Симеон Спиридонов е внук на подполковник Григор Спиридонов, загинал геройски при Разлог през 1912 г. по време на Междусъюзническата война. Главната улица на града носи неговото име. Баща му Димитър Спиридонов е икономист, осъден от Народния съд. 

ПЪРВИТЕ

Culture Moves Europe финансира международни пътувания и участия в резидентски програми на професионалисти от културния и творческия сектор (с изключение на аудиовизуалния) в рамките на програмата „Творческа Европа" на ЕС. На 30 септември в „Топлоцентрала“ ще бъдат разяснени същността на културната мобилност и как тя може да бъде използвана от представители на различни културни сектори, съобщават организаторите.

Творците и професионалистите ще разберат как да разработят свой проект за културна мобилност, да намерят партньори, как да използват портала за кандидатстване на „Гьоте институт“, как да подготвят необходимите документи, в какво се състои процесът на получаване и отчитане на безвъзмездните средства.

На 10 октомври ще се проведе онлайн уъркшоп, който ще даде възможн

Утвърдени и дебютиращи актьори събира на една сцена новият спектакъл на Драматичен театър „Невена Коканова” - Ямбол.

През декември трупата представя комедията „Среща в Санлис” на френския драматург Жан Ануи. За избора на пиесата и на екипа, нагърбил се с нейното поставяне, разказва режисьорът Стоян Радев.

Ще се опитаме да разкажем чистосърдечно и искрено историята, която Жан Ануи ни е предложил. „Среща в Санлис” е не просто чудесна пиеса, тя е великолепна пиеса и в това се убеждаваме, колкото повече я четем, анализираме и разработваме сега при репетициите, сподели пред журналисти в Ямбол Стоян Радев, режисьор и актьор от Варненския театър.  

Поканата за поставянето именно на това произведение идва от театъра в Ямбол. Радев признава, че доскоро не е познавал творбата на Ануи и е решил, че ще поеме ангажимент само ако пиес

В централното фоайе на Регионална библиотека „Сава Доброплодни“- Сливен на 21 октомври ще бъде открита изложба от портрети, озаглавена „Бележити възрожденци от Сливенския край“ на художника Петър Станимиров. Това съобщиха от културната институция.

В експозицията са включени портрети на Георги С. Раковски, д-р Петър Берон, Добри Желязков, Добри Чинтулов, воеводите Хаджи Димитър и Панайот Хитов, Сава Доброплодни, д-р Иван Селимински, Иван Добровски, д-р Георги Миркович и др.

Портретите на възрожденците са символи на национална чест и гордост, посочват от библиотеката. Чрез прецизната техника на реалистичния портрет на художника Станимиров, е постигната неповторима индивидуалност и изразителност на рисунъка. Поради отдалечеността на времето, в което тези бележити личности за живели и оскъдните описания за голяма част от тях запазени в документални

Българският артист Живко Тенев-Gissen получи почетна награда от международния конкурс за карикатура Sejong International Cartoon Contest (SICACO) в Република Корея, съобщи авторът.

Той е единственият представител на България в международния форум. Наградените произведения ще бъдат показани от 9 до 12 октомври в изложбената зала Songdam Man-ri, в град Седжонг.

Темата на конкурса е „Хангъл – писменост и цивилизация“, а организатор на проявата е Националният институт за корейски език, разказва Тенев.

Той е редакционен художник на новинарския сайт „Антен Ер“ от основаването му преди 19 години. Преди това е публикувал свои карикатури във вестниците „Антени”, „Пулс”, „Шипка”, „Демокрация”, „Ориент Експрес”, &bdq

По думите им в рамките на събитието ще бъдат предоставени данни, които да повишат информираността на гражданите.

Проектът „Гласове на природата“ има за цел да съчетае сферите на визуални изкуства, природоопазване и образование, за да привлече представители на глухата общност и гражданското общество в столицата, с които да работи за повишаване на качеството на живот и стимулиране  на прилагането на проекти за социални иновации с активното участие на гражданското общество, допълват организаторите.

В допълнение към изложбата ще бъдат организирани още работилници „Климатична фреска“. Те представляват отборна игра с 42 карти, базирани на научни доклади на ООН. Всяка от картите обяснява фактор за изменението на климата. Фреската се състои от четири части - отборна игра с карти, презентация по темата за климатичните промени, дискусия и генериране на идеи за справяне с последиците от климатичните промени, посочват от фондацията. 

Около шестдесет активисти се приковаха с вериги на входа на „Райксмузеум“ в Амстердам тази сутрин, което наложи затваряне на музея „до второ нареждане“, съобщава нидерландският всекидневник Ен Ер Се (NRC). 

Организаторите на протеста - климатичното движение „Бунт срещу унищожението“ (Extinction Rebellion) – твърдят, че е неприемливо музеят да има финансова подкрепа от Ай Ен Джи (ING) - банка, която според протестиращите инвестира в изкопаеми горива, като по този начин задълбочава кризата с климата.

Протестиращите не се подчиниха на полицейското разпореждане да напуснат.

Според говорител на полицията Законът за публичните демонстрации е бил нарушен и полицията е решила да пристъпи към арести малко след обяд. „На протестиращите беше дадено време, но за съжаление не се съобразиха с указанието и полицията пристъп

Световният ден на операта ще бъде отбелязан в Шумен на 25 октомври с концертно изпълнение на операта „Дон Паскуале“ под диригентството на Деян Павлов. На сцената в зала „Проф. Венета Вичева“ със Симфониета Шумен ще излязат студентите по оперно пеене Дамяна Цветкова (сопран) в ролята на Норина, Георги Бейков (бас) в ролята на Дон Паскуале, Владимир Бурянов (тенор) в ролята на Ернесто, Свилен Денчев (баритон) в ролята на д-р Малатеста и Ивайло Тодоров (баритон) в ролята на нотариуса.

Деян Павлов заяви , че в Шумен рядко се прави цяла опера. В случая публиката ще има шанса да види изпълнение на много известната комична опера от Доницети „Дон Паскуале“, съобщи той.

"За оркестъра също е шанс, защото рядко се изпълняват цели опери. Оперни арии и концерти се правят много, но цяла опера в този вид и с такива млади и талантливи солисти, които

Фотографията е моят начин да пресъздам усещанията си.

Това каза в интервю директорът на Музея на фотографията в Казанлък Стоянка Кънчева по повод изложбата си „На село“, която може да бъде разгледана до 10 ноември в залата на културния институт.

Едни от любимите ми моменти са, когато успея да уловя как светлината си проправя път и рисува, посочи тя. 

Според авторката фотографията и селото имат обща черта – за нея те са опора. В забързаното екранно ежедневие, в което живеем, селото е своеобразно връщане към земното, мост към нормалността. А фотографията, както и селото, може да бъде дом, отбеляза Кънчева. 

Фотоизложбата „На село“ е разказ в снимки за едно обикновено или не съвсем обикновено ежедневие през четирите сезона на годината, разказа авторката и подчерта, че това ежедневие е съвсем истинско. От общо 33 кадъ

Рядка монета, пусната в обращение след Калифорнийската златна треска, беше продадена на търг в САЩ за 1,4 милиона долара, предаде Асошиейтед прес. 

Запалени колекционери наддаваха оживено за 20-доларовия "двоен орел", но само един си тръгна като победител от търга на "Стакс Бауърс Галърис" в Южна Калифорния, след като плати високата цена.

Златната монета, изсечена през 1870 г. в Карсън Сити, Невада беше продадена за 1,44 милиона долара. От нея са произведени само 3789 броя, а според Джон Кралевич, специалист по историята на монетите в аукционната къща, са останали около 40-50 броя.

"Стакс Бауърс Галърис" не дават информация за купувача, сдобил се с рядката монета.

Преди 1849 г. най-високата номинална стойност на златна монета, известна като "орел", е била 10 щатски долара. Двадесетдоларовият "двоен орел" се появява, след като Калифорнийската златна

Близо 30 000 души аплодираха Андреа Бочели, който в съботната вечер на 14 септември празнува 30-годишната си кариера. Италианският тенор пя на националния стадион „Васил Левски“, броени дни преди да отбележи 66-ия си рожден ден.

По време на целия двучасов спектакъл, на сцената бяха част от Националния филхармоничен хор „Светослав Обретенов“ и оркестъра на Софийската филхармония. На диригентския пулт бе маестро Марчело Рота, работил с Пласидо Доминго, а с Андреа Бочели е непрекъснато през последните 25 години. 

Осемнадесет от най-известните оперни арии, песни и филмова музика звучаха в изпълнение на Бочели и неговите специални гости – румънското сопрано Кристина Пазару, италианската певица и композитор Елиза Гаиото, и фл

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Художникът, графичен дизайнер и университетски преподавател Красимира Друмева ще представи свои творби от последните 4 години в ретроспективна изложба. Експозицията ще бъде официа ...
Астория е като криво огледало насочено към обществото ни
Сатиричната комедия „Астория“ от Юра Зойфер, ще гостува в Общински драматичен театър Кюстендил, съобщават трупата. Пиесата се поставя за първи път в България и разглежд ...
Йордан Камджалов: Коледният ни концерт е поклон към будители, формирали облика на културата и музиката на XX век
В нашия коледен концерт на 19 декември ще звучи българският авангард на 20-и век, само от композитори, които честваме тази година. Това каза маестро Йордан Камджалов по повод осмот ...
Силистренският театър ще зарадва най-малките си зрители с нова премиера
Драматично-куклен театър в Силистра ще представи в неделя най-новото заглавие от своя репертоар – детската пиеса „Слънцето и снежните човечета“, съобщиха от култу ...
Белослава представя нов сингъл
Белослава представя нов сингъл на концерт, който ще се състои на 21 декември във Военния клуб. Премиерната песен „Харесвам те” ще звучи в компанията на джазмените JP3 и ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Райна Власковска е тазгодишният носител на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“
Фотографът Райна Власковска е носителят на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“ за 2024 година. Тя получи паричен чек в размер на хиляда ...
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Източногерманският град Кемниц и градовете Нова Горица и Гориция от двете страни на италианско-словенската граница поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г., с ...
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два тържествени концерта
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два концерта в Шумен и София. На 27 ноември в зала „Проф. Венета Вичева“ ще има тържествен конц ...
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят
Майстор Иван Тонев-Гърбача е ушил ръчно повече от 150 мъжки костюма, възраждайки абаджийско-терзийския занаят. Той и Пловдивското читалище „Иван Вазов“ ще представят П ...
Започна Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“
Националният конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Съзвездие“ започна в концертната зала на Общинския младежки дом в Шумен. В първия ден на форума са включе ...
Тикер в 22:00 ч.
Фотографът Райна Власковска е носителят на Националната награда за фотографско и ...
Начало Цветни аспекти
5052
Цветни аспекти

Фотоизложба „Гласове на природата“, посветена на климатичните промени, ще бъде открита на 19 август

Еко фотоизложба „Гласове на природата“ представя истории на най-засегнатите от климатичните промени.Откриването е на 19 август в градина „Кристал“, съобщават организаторите от фондация „Екологичен манифест – МанЕко“.

| 12 Август 2024, 17:20 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Фотоизложба „Гласове на природата“, посветена на климатичните промени, ще бъде открита на 19 август
Фотоизложба „Гласове на природата“, посветена на климатичните промени, ще бъде открита на 19 август
Снимка © DFA

Еко фотоизложба „Гласове на природата“ представя истории на най-засегнатите от климатичните промени. Откриването е на 19 август в градина „Кристал“, съобщават организаторите от фондация „Екологичен манифест – МанЕко“.

По думите им в рамките на събитието ще бъдат предоставени данни, които да повишат информираността на гражданите.

Между станалата картина и нестаналата крачката е само една и трябва да я усети човек - кога е направена тази крачка. Това казва художникът Симеон Спиридонов през 1996 година в документалния филм на БНТ  „Следа към себе си“.

РОДЪТ

Художникът е роден на 20 август 1944 г. в Севлиево, където са евакуирани родителите му по време на Втората световна война. Правнук е на видния възрожденец Христо Спиридонов - първи кмет на Севлиево след Освобождението, депутат във Великото Народно събрание. Главната улица на град Севлиево носи името на Христо Спиридонов.

Симеон Спиридонов е внук на подполковник Григор Спиридонов, загинал геройски при Разлог през 1912 г. по време на Междусъюзническата война. Главната улица на града носи неговото име. Баща му Димитър Спиридонов е икономист, осъден от Народния съд. 

ПЪРВИТЕ

Culture Moves Europe финансира международни пътувания и участия в резидентски програми на професионалисти от културния и творческия сектор (с изключение на аудиовизуалния) в рамките на програмата „Творческа Европа" на ЕС. На 30 септември в „Топлоцентрала“ ще бъдат разяснени същността на културната мобилност и как тя може да бъде използвана от представители на различни културни сектори, съобщават организаторите.

Творците и професионалистите ще разберат как да разработят свой проект за културна мобилност, да намерят партньори, как да използват портала за кандидатстване на „Гьоте институт“, как да подготвят необходимите документи, в какво се състои процесът на получаване и отчитане на безвъзмездните средства.

На 10 октомври ще се проведе онлайн уъркшоп, който ще даде възможн

Утвърдени и дебютиращи актьори събира на една сцена новият спектакъл на Драматичен театър „Невена Коканова” - Ямбол.

През декември трупата представя комедията „Среща в Санлис” на френския драматург Жан Ануи. За избора на пиесата и на екипа, нагърбил се с нейното поставяне, разказва режисьорът Стоян Радев.

Ще се опитаме да разкажем чистосърдечно и искрено историята, която Жан Ануи ни е предложил. „Среща в Санлис” е не просто чудесна пиеса, тя е великолепна пиеса и в това се убеждаваме, колкото повече я четем, анализираме и разработваме сега при репетициите, сподели пред журналисти в Ямбол Стоян Радев, режисьор и актьор от Варненския театър.  

Поканата за поставянето именно на това произведение идва от театъра в Ямбол. Радев признава, че доскоро не е познавал творбата на Ануи и е решил, че ще поеме ангажимент само ако пиес

В централното фоайе на Регионална библиотека „Сава Доброплодни“- Сливен на 21 октомври ще бъде открита изложба от портрети, озаглавена „Бележити възрожденци от Сливенския край“ на художника Петър Станимиров. Това съобщиха от културната институция.

В експозицията са включени портрети на Георги С. Раковски, д-р Петър Берон, Добри Желязков, Добри Чинтулов, воеводите Хаджи Димитър и Панайот Хитов, Сава Доброплодни, д-р Иван Селимински, Иван Добровски, д-р Георги Миркович и др.

Портретите на възрожденците са символи на национална чест и гордост, посочват от библиотеката. Чрез прецизната техника на реалистичния портрет на художника Станимиров, е постигната неповторима индивидуалност и изразителност на рисунъка. Поради отдалечеността на времето, в което тези бележити личности за живели и оскъдните описания за голяма част от тях запазени в документални

Българският артист Живко Тенев-Gissen получи почетна награда от международния конкурс за карикатура Sejong International Cartoon Contest (SICACO) в Република Корея, съобщи авторът.

Той е единственият представител на България в международния форум. Наградените произведения ще бъдат показани от 9 до 12 октомври в изложбената зала Songdam Man-ri, в град Седжонг.

Темата на конкурса е „Хангъл – писменост и цивилизация“, а организатор на проявата е Националният институт за корейски език, разказва Тенев.

Той е редакционен художник на новинарския сайт „Антен Ер“ от основаването му преди 19 години. Преди това е публикувал свои карикатури във вестниците „Антени”, „Пулс”, „Шипка”, „Демокрация”, „Ориент Експрес”, &bdq

Проектът „Гласове на природата“ има за цел да съчетае сферите на визуални изкуства, природоопазване и образование, за да привлече представители на глухата общност и гражданското общество в столицата, с които да работи за повишаване на качеството на живот и стимулиране  на прилагането на проекти за социални иновации с активното участие на гражданското общество, допълват организаторите.

В допълнение към изложбата ще бъдат организирани още работилници „Климатична фреска“. Те представляват отборна игра с 42 карти, базирани на научни доклади на ООН. Всяка от картите обяснява фактор за изменението на климата. Фреската се състои от четири части - отборна игра с карти, презентация по темата за климатичните промени, дискусия и генериране на идеи за справяне с последиците от климатичните промени, посочват от фондацията. 

Около шестдесет активисти се приковаха с вериги на входа на „Райксмузеум“ в Амстердам тази сутрин, което наложи затваряне на музея „до второ нареждане“, съобщава нидерландският всекидневник Ен Ер Се (NRC). 

Организаторите на протеста - климатичното движение „Бунт срещу унищожението“ (Extinction Rebellion) – твърдят, че е неприемливо музеят да има финансова подкрепа от Ай Ен Джи (ING) - банка, която според протестиращите инвестира в изкопаеми горива, като по този начин задълбочава кризата с климата.

Протестиращите не се подчиниха на полицейското разпореждане да напуснат.

Според говорител на полицията Законът за публичните демонстрации е бил нарушен и полицията е решила да пристъпи към арести малко след обяд. „На протестиращите беше дадено време, но за съжаление не се съобразиха с указанието и полицията пристъп

Световният ден на операта ще бъде отбелязан в Шумен на 25 октомври с концертно изпълнение на операта „Дон Паскуале“ под диригентството на Деян Павлов. На сцената в зала „Проф. Венета Вичева“ със Симфониета Шумен ще излязат студентите по оперно пеене Дамяна Цветкова (сопран) в ролята на Норина, Георги Бейков (бас) в ролята на Дон Паскуале, Владимир Бурянов (тенор) в ролята на Ернесто, Свилен Денчев (баритон) в ролята на д-р Малатеста и Ивайло Тодоров (баритон) в ролята на нотариуса.

Деян Павлов заяви , че в Шумен рядко се прави цяла опера. В случая публиката ще има шанса да види изпълнение на много известната комична опера от Доницети „Дон Паскуале“, съобщи той.

"За оркестъра също е шанс, защото рядко се изпълняват цели опери. Оперни арии и концерти се правят много, но цяла опера в този вид и с такива млади и талантливи солисти, които

Фотографията е моят начин да пресъздам усещанията си.

Това каза в интервю директорът на Музея на фотографията в Казанлък Стоянка Кънчева по повод изложбата си „На село“, която може да бъде разгледана до 10 ноември в залата на културния институт.

Едни от любимите ми моменти са, когато успея да уловя как светлината си проправя път и рисува, посочи тя. 

Според авторката фотографията и селото имат обща черта – за нея те са опора. В забързаното екранно ежедневие, в което живеем, селото е своеобразно връщане към земното, мост към нормалността. А фотографията, както и селото, може да бъде дом, отбеляза Кънчева. 

Фотоизложбата „На село“ е разказ в снимки за едно обикновено или не съвсем обикновено ежедневие през четирите сезона на годината, разказа авторката и подчерта, че това ежедневие е съвсем истинско. От общо 33 кадъ

Рядка монета, пусната в обращение след Калифорнийската златна треска, беше продадена на търг в САЩ за 1,4 милиона долара, предаде Асошиейтед прес. 

Запалени колекционери наддаваха оживено за 20-доларовия "двоен орел", но само един си тръгна като победител от търга на "Стакс Бауърс Галърис" в Южна Калифорния, след като плати високата цена.

Златната монета, изсечена през 1870 г. в Карсън Сити, Невада беше продадена за 1,44 милиона долара. От нея са произведени само 3789 броя, а според Джон Кралевич, специалист по историята на монетите в аукционната къща, са останали около 40-50 броя.

"Стакс Бауърс Галърис" не дават информация за купувача, сдобил се с рядката монета.

Преди 1849 г. най-високата номинална стойност на златна монета, известна като "орел", е била 10 щатски долара. Двадесетдоларовият "двоен орел" се появява, след като Калифорнийската златна

Близо 30 000 души аплодираха Андреа Бочели, който в съботната вечер на 14 септември празнува 30-годишната си кариера. Италианският тенор пя на националния стадион „Васил Левски“, броени дни преди да отбележи 66-ия си рожден ден.

По време на целия двучасов спектакъл, на сцената бяха част от Националния филхармоничен хор „Светослав Обретенов“ и оркестъра на Софийската филхармония. На диригентския пулт бе маестро Марчело Рота, работил с Пласидо Доминго, а с Андреа Бочели е непрекъснато през последните 25 години. 

Осемнадесет от най-известните оперни арии, песни и филмова музика звучаха в изпълнение на Бочели и неговите специални гости – румънското сопрано Кристина Пазару, италианската певица и композитор Елиза Гаиото, и фл

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Астория е като криво огледало насочено към обществото ни
Йордан Камджалов: Коледният ни концерт е поклон към будители, формирали облика на културата и музиката на XX век
Силистренският театър ще зарадва най-малките си зрители с нова премиера
Белослава представя нов сингъл
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Райна Власковска е тазгодишният носител на Националната награда за фотографско изкуство „Анастас Карастоянов“
Тонът на времето
Кемниц, Нова Горица и Гориция поеха щафетата като европейски столици на културата за 2025 г.
Творчески отражения
Симфониета Шумен ще отбележи 70 години от одържавяването на оркестъра с два тържествени концерта
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.